روغن زیتون

روغن زیتون پرس سرد – انتخابی طبیعی و مغذی

روغن زیتون پرس سرد

معرفی محصولات مرتبط با روغن زیتون

روغن زیتون شیراز 250 دکتر صفوی – 250 میلی لیتری

125.000 تومان
روغن زیتون 250 میلی لیتر پرس سرد شیراز دکتر صفوی – عصاره‌ای از طبیعت و تخصص روغن زیتون 250 میلی

روغن زیتون شیراز 450 دکتر صفوی – 450 میلی لیتری

225.000 تومان
روغن زیتون 450 میلی لیتر پرس سرد شیراز دکتر صفوی – عصاره‌ای از طبیعت و تخصص روغن زیتون شیراز دکتر

روغن زیتون شیراز 815 دکتر صفوی – 815 میلی لیتری

399.000 تومان
روغن زیتون 815 میلی لیتر پرس سرد شیراز دکتر صفوی روغن زیتون 815 میلی لیتر دکتر صفوی با برند پارسای

روغن زیتون شیراز 830 دکتر صفوی – 830 میلی لیتری

410.000 تومان
روغن زیتون 830 میلی لیتر پرس سرد شیراز دکتر صفوی روغن زیتون 830 میلی لیتر پرس سرد شیراز دکتر صفوی

روغن زیتون پرس سرد خالص‌ترین، باکیفیت ‌ترین و پر فایده ترین نوع روغن زیتون است که در فرآیند روغن کشی و تولیداش از حرارت و مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. در حقیقت زیتون تازه چیده شده از باغ، پس از شسته شدن و خشک شدن از ابتدای پروسه روغن‌گیری تا پایان پرس و خروج روغن، در دمای پائین تر از 27 درجه سانتیگراد فرآوری می‌شود لذا تمام خواص طبیعی و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در زیتون حفظ می‌شود و در نتیجه روغنی سرشار از طعم و عطر، همراه با فواید بی‌شمار برای سلامتی حاصل می‌گردد.

خاطر نشان می‌سازد در سایر روش‌های تولید روغن زیتون در دستگاه‌های سانتریفیوژ و… به‌دلیل ایجاد صرفه اقتصادی و روغن کشی بیشتر از زیتون، معمولا درجه حرارت را تا 60 درجه سانتیگراد بالا می برند و بدین طریق برخی از خواص روغن زیتون از بین می رود.

آشنایی با فرآیند تولید روغن زیتون پرس سرد

فرآیند تولید روغن زیتون پرس سرد فرآیندی است که تولید روغن زیتون بدون حرارت و مواد شیمیائی انجام می شود. و شامل خردایش زیتون و تهیه پیست که مایعی غلیظ است و سپس فشردن یا پرس کردن آن به روش مکانیکی می‌شود. که روغن زیتون از دستگاه پرس خارج می‌گردد و بعد از آن نسبت به صاف کردن این روغن از ذرات ریز و آب انجام می‌شود. در نهایت محصولی که ایجاد می شود را روغن زیتون پرس سرد می‌گویند. بر اساس استاندارد غذایی اروپا در کل این فرآیند دما نباید از 27 درجه ساننتیگراد بالاتر برود.

علت توجه ویژه به روغن زیتون پرس سرد این است که مواد مغذی و مفید موجود در گیاهان و میوه‌ها بر اثر حرارت شکسته شده و خواص خود را از دست می‌دهند.

میزان اسید اولئیک موجود در روغن زیتون درجه مرغوبیت آن را تعیین می‌نماید و بالاترین درجه مرغوبیت به روغن زیتون پرس سرد بکر و فرابکر می رسد چون دارای بیشترین میزان اولئیک اسید هستند.

روغن زیتون پرس سرد
روغن زیتون پرس سرد

خرید روغن زیتون به صورت تلفنی - ارسال فوری در شیراز

09173108128

تفاوت‌های کلیدی روغن زیتون پرس سرد با سایر روغن زیتون ها

با توجه به توضیحات بالا متوجه می‌شویم که تفاوت در مزه، رنگ و بوی روغن زیتون پرس سرد با سایر روغن زیتون ها در چیست.

فرآیند پرس سرد باعث حفظ کیفیت و ویژگی‌های مفید روغن زیتون، از جمله طعم، عطر، و ارزش غذایی آن می‌شود.در مقابل، در سایر روش‌های تولید روغن زیتون دمای بالاتری برای استخراج روغن استفاده می‌شود. که این مورد باعث از دست رفتن برخی از ویژگی‌های مفید روغن زیتون، از جمله آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات فعال می شود.

خواص برجسته روغن زیتون پرس سرد

بهترین چربی مورد نیاز بدن که کاملا جذب بافت‌ها شده و رگها و سایر اندام‌ها را روغنکاری می‌کند، چربی تک غیر اشباغ است. روغن زیتون پرس سرد سرشار از این چربی مفید بنام اسید اولئیک است. (حدود 75 درصد.)

همچنین ساختار روغن زیتون پرس سرد متشکل از 11 درصد اسید اشباع امگا 6 و امگا 3 است که این روغن زیتون را برای پخت و پز و سرخ کردن سطحی مناسب می‌نماید.

روغن زیتون پرس سرد
روغن زیتون پرس سرد

1- سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها

روغن زیتون پرس سرد به دلیل فرآیند تولید طبیعی‌اش، مملو از آنتی‌اکسیدان‌های مفید و ویتامین‌هایی نظیر ویتامین E  و K  است که در حفظ سلامت انسان و شادابی و جوان ماندن پوست و مو موثرند.

2- تقویت سیستم ایمنی بدن

علاوه بر اسید اولئیک موجود در روغن زیتون پرس سرد ، 11 درصد چربی موجود در آن شامل اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 3 است. این دو نوع اسید چرب برای متعادل کردن سیستم ایمنی بدن بسیار موثر هستند.

3- کمک به کاهش کلسترول

دقیقا اسیدهای چرب امگا 6 و امگ 3 علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، بیشترین اثر را روی کاهش کلسترول در بدن دارند. همانطوریکه در بالا اشاره شد این چربی‌ها در روغن زیتون پرس سرد موجود هستند.

4- کاهش خطر بیماری‌های قلبی

علت موثر بودن روغن زیتون پرس سرد بر کاهش بیماری های قلبی به‌خاطرایجاد پوشش مناسب در بدنه رگها و بهبود جریان خون و جلوگیری از ایجاد لکه های خونی است.

 بیش از صدها تحقیق، اثرات قدرتمند و مثبت روغن زیتون پرس سرد را بر سلامت قلب تایید کرده‌اند لذا درصورتیکه شما مبتلا به بیماری های قلبی هستید و یا در خانواده تان سابقه بیماری قلبی وجود دارد و یا فاکتور ریسک جدی در خصوص قلب‌تان دارید حتما در رژیم غذایی خود از روغن زیتون پرس سرد استفاده نمایید.

5- بهبود عملکرد گوارشی

استفاده از روغن زیتون پرس سرد می‌تواند به تحریک تولید صفرا و آنزیم‌های گوارشی کمک کند، که این امر به نوبه خود بهبود فرآیند گوارش کمک می‌کند.

6- خاصیت ضدالتهابی و ضد سرطانی

روغن زیتون پرس سرد حاوی ترکیباتی مانند اولئوکانتال است که دارای خواص ضدالتهابی قوی است، مفید در کاهش التهابات داخلی و خارجی بدن است.

روغن زیتون پرس سرد حاوی ترکیبات فیتوشیمیایی مفیدی است که خواص ضد سرطانی دارند. این ترکیبات شامل فنول‌ها، کاروتنوئیدها، و سازنده‌های دیگری می‌شود که از اثرات ضد اکسایشی و ضد التهابی برخوردارند.

برخی تحقیقات نشان داده است که مصرف روزانه روغن زیتون می‌تواند باعث کاهش خطر برخی از انواع سرطان، از جمله سرطان پستان، روده بزرگ، و پروستات شود.

این خواص احتمالاً به دلیل توانایی ترکیبات فیتوشیمیایی روغن زیتون در مقابله با آسیب‌های اکسیداتیو و التهابی در بدن است. با این حال، نیاز به تحقیقات بیشتری برای تایید این ادعاها وجود دارد و روغن زیتون پرس سرد نباید به عنوان تنها راهکار برای پیشگیری یا درمان سرطان در نظر گرفته شود.

7- خاصیت ضد سکته قلبی و مغزی

سکته های مغزی و قلبی به‌عنوان دومین عامل مرگ و میر انسان‌ها شناخته شده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از روغن زیتون پرس سرد باعث کاهش میزان سکته مغزی و حمه قلبی گردیده است.

8- اثر نامطلوب بر افزایش وزن ندارد

همه ما می دانیم مصرف چربی و استفاده از روغن در رژیم غذائی باعث افزایش وزن و چاقی می شود. اما جالب است بدانید تحقیقات به‌عمل آمده بر روی 7000 دانشجو در اسپانیا نشان داده است که رژیم غذایی با مصرف زیاد روغن زیتون پرس سرد هیچ اثری بر افزایش وزن و چاقی آنها نداشته است.

براساس تحقیق دیگری که به مدت 3 سال بر روی 187 نفر انجام شد، نتیجه حاصله موید آن است که مصرف زیاد روغن زیتون پرس سرد باعث افزایش آنتی اکسیدان ها در جریان خون و کاهش وزن ایشان گردیده است. (بر گرفته از healthline.com)

9- روغن زیتون پرس سرد با بیماری آلزایمر مبارزه می‌کند

شایع ترین بیماری تخریب کننده سلول های عصبی در جهان، بیماری آلزایمر است.

علت آلزایمرایجاد نوعی پلاک در سلول‌های مغزی بنام بتا آمیلوید عنوان می‌گردد. تحقیقات نشان داده است که مواد موجود در روغن زیتون باعث پاک شدن این پلاک می‌گردد. همچنین ثابت شده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای که پایه ثابتش روغن زیتون است، عملکردهای مغزی و اعصاب را بهبود می‌بخشد.

10- روغن زیتون پرس سرد ریسک بیماری دیابت نوع بی را کاهش می دهد

روغن زیتون پرس سرد به‌عنوان مهار کننده جدی بیماری دیابت ظاهر شده است. مطالعات فراوانی فواید روغن زیتون پرس سرد را در پایین آوردن قند خون و حساسیت به انسولین نشان داده است. رژیم غذائی مدیترانه ای درحدود 40 درصد ریسک ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

11- روغن زیتون پرس سرد خاصیت ضد روماتیسمی دارد

آرتروز روماتیسمی باعث تورم و درد مفاصل در سیستم استخوان بندی انسان می‌شود. حمله سلول‌های سیستم ایمنی به عضو باعث این بیماری می‌گردد. مواد موثره موجود در روغن زیتون پرس سرد در بهبود تورم‌های بدن و کاهش میزان اکسیده شدن افراد موثر است. با افزودن روغن ماهی که حاوی امگا 3 است به روغن زیتون پرس سرد، درد و تورم مفاصل بطور قابل ملاحظه ای کاهش می یابند.

11- خواص آنتی باکتریال روغن زیتون پرس سرد

وجود مواد مغذی بسیار فراوان در روغن زیتون پرس سرد باعث می‌شود که این مایع ارزشمند از بین برنده  قوی باکتری ها در بدن باشد. یک باکتری بسیار خطرناک هلیکوباکتر پیلوری است که درون معده و روده زندگی کرده و عامل اصلی زخم و سرطان معده در انسان است.

تست لوله‌ای به‌ خوبی نشان می‌دهد که روغن زیتون پرس سرد 8 گونه مختلف این باکتری را از بین می‌برد که 3 گونه آن مقاوم در برابر هر آنتی بیوتیک هستند.

نکاتی برای خرید روغن زیتون پرس سرد

توجه به برچسب: همیشه در هنگام خرید به برچسب محصول توجه کنید تا از خرید روغن زیتون پرس سرد اصل و با کیفیت اطمینان حاصل شود.

تاریخ تولید و انقضا: تاریخ تولید و انقضا را چک کنید تا مطمئن شوید که روغن زیتون تازه است.

بسته‌بندی تیره: روغن زیتون پرس سرد باید در بطری‌های تیره نگهداری شود تا از تاثیر نور بر کیفیت آن جلوگیری شود.

روغن زیتون پرس سرد
روغن زیتون پرس سرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *